Wykrywanie zdrady

Jak rozpoznać, że twoja żona Cię zdradza?

Sygnałami alarmowymi wskazującymi na możliwość niewierności partnerki jest przede wszystkim szeroko pojęta zmiana.

Zmiana humoru,  zachowania, postaw, ale też wyglądu. Jeżeli żona zostaje dłużej w pracy, znacznie częściej niż zwykle  wychodzi na spotkania z koleżankami, unika czułości i staje się oziębła, są to uzasadnione obawy do niepokoju. Kobiety uwikłane w romans zaczynają też bardziej dbać o wygląd zewnętrzny.

Choć kobiece zachowania rzeczywiście trudno jednoznacznie ocenić i zanalizować, w przypadku podejrzeń o zdradę warto zwrócić uwagę na zmiany zachodzące w trzech obszarach.

 • Zachowanie – wzrost pewności siebie i poczucia niezależności, ignorancja uczuć i potrzeb partnera, brak zainteresowania jego życiem, zastój dotychczasowych wymagań wobec partnera, np. o posprzątanie domu, ugotowanie obiadu, wyniesienie śmieci.

 • Nastroje – zadowolenie i radość z życia, euforia i ekstaza otoczone tajemniczością i pozostające w kontraście do postawy wobec partnera.

 • Wizerunek – nowa fryzura, ubrania, mocniejszy makijaż, mogą sugerować, że partnerka chce być bardziej atrakcyjna.


Kiedy partner może być niewierny?

Podobne zmiany zachowania przejawiają zdradzający mężczyźni. Brak obrączki na dłoni, intensywne używanie perfum czy ślady szminki na koszuli raczej nie pozostawiają wątpliwości. Wyjazdy służbowe, przygotowywanie po godzinach projektów czy namnożenie obowiązków służbowych to częste wymówki panów uwikłanych w pozamałżeńskie relacje.

 Szczególnie warto zawrócić uwagę, czy partner:

 • unika nawiązywania bliskich relacji i spędzania wspólnie czasu,

  podczas spędzania wspólnie czasu sprawia wrażenie, że myślami jest zupełnie gdzie indziej,

 • przestaje angażować się w nasze życie (mniej rozmów bądź rozmowy ograniczające się do komunikatów, np. „co na obiad? Zrobiłaś zakupy?” Wyniosłaś śmieci?),

 • poświęca więcej czasu na korzystanie z komputera oraz telefonu komórkowego i wyraźnie sprawia wrażenie zakłopotanego, kiedy pytamy, co robi i z kim rozmawia,

 • wychodzi do pracy wcześniej i wraca z niej później,

 • często nie obiera połączeń bądź ma wyłączony telefon,

 • buduje swoją prywatność – nie dopuszcza do swojego komputera i telefonu,

 • zachowuje się tajemniczo i niezrozumiale.

Jednak większość tych symptomów, choć może wskazywać na zdradę, nie musi jej jednoznacznie oznaczać. Rzeczywiście, takie zmiany mogą być efektem stresu, dużej ilości pracy czy zwyczajnie, chęci zadbania o swoją prezencję. Formułowanie oskarżeń zdecydowanie nie poprawi kondycji związku, zwłaszcza jeśli partner nie ma sobie nic do zarzucenia.

„Ufaj ale bądź ostrożny”
Z zarzutami o zdradę należy być ostrożnym. Jednak kiedy nasze wątpliwości wydają się być uzasadnione, warto sięgnąć po sposoby, które potwierdzą lub obalą nasze przypuszczenia.
Wykrywanie zdrady